Vaše rady a tipy > Dom a záhrada

Záhon na vysokej nohe

napísal/a HB, počet videní: 1038

Ak ste zdatný nielen v pestovaní, ale aj pri práci s vŕtačkou či šraubovákom, vyrobte si vysoký záhon svojpomocne. Materiál i náradie kúpite pod jednou strechou v projektových marketoch Hornbach. Materiál: 2 stĺpiky 90 x 90 x 2000 mm, 4 lišty s drážkou 40 x 68 x 2000 mm, 4 projektové dosky 21 x 190 x 2000 mm, 7 projektových dosiek 21 x 95 x 2000 mm

1. Na 2 stĺpiky primontujte vždy 2 lišty s drážkou, na ďalšie dva stĺpiky vždy jednu lištu s drážkou so zarovnaním dovnútra pomocou skrutiek (lišty predvŕtajte)

2. 2 stĺpiky s 2 lištami a 2 bočnými doskami spojte pomocou skrutiek (v zarovnaní nahor). Potom primontujte lištu s drážkou v zarovnaní dole pomocou skrutiek (lištu predvŕtajte).

3. Vždy zasuňte 2 bočné dosky v zarovnaní nahor do líšt s drážkou s priskrutkujte ich. Potom priložte stĺpiky s jednou lištou a primontujte ich (všetko predvŕtajte).

4. Lišty s drážkou predvŕtajte a primontujte na vnútornej strane v zarovnaní dole na širšiu dosku skrutkami.

5. Stabilizácie predvŕtajte a upevnite zvonka do stredu na dosku pomocou skrutiek.

6. Dosky na dno zasuňte do líšt s drážkami tak, aby boli ukončené v zarovnaní vpredu.

7. Lišty s drážkou predvŕtajte a primontujte na vnútornej strane stĺpikov skrutkami v zarovnaní nahor.

8. Lištu s drážkou pripevnite do stredu a v zarovnaní dole na dosku. To celé zasuňte do lišty s drážkou a priskrutkujte zvnútra. Potom rozmiestnite dosky na dno do lišty s drážkou a pripevnite.

9. Dosky na rám predvŕtajte a vyrovnajte na spodnú konštrukciu a pripevnite pomocou šraubov.Komentáre